laps peksab pead 22.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu kohe 3ks saav poeg peksab pead patja magamise ajal. Oleme saanud lahti magama minnes sellest harjumusest, aga kui ta öösel end keerab või hommikul ärkama hakkab algab "toksimine " taas. Mõnikord päris kõvasti, aga ilmselt ta endale haiget ei tee, vaid loksutab end uimaseks. Proovisin ise ka- teeb uimasemaks küll. Kestab see umbes paar aastat kui ta aastasena ise tahtis oma voodis tasase muusika saatel oma õe moodi ise uinuda ja hakkas varsti kaasa jörisema ja õõtsutama. Perearst ütles, et pole hullu, ta on lihtsalt musikaalne. Mingil hetkel ta muusikast keeldus aga "tants" jäi alles. Oleme rääkinud ja masseerinud selja ja kaela lihaseid,käime temaga ujumas, öösiti keerame teda tagasi külili ja selili. Kas võib olla tegemist mingit sorti refleksikaarega ?Perearst väidab ikka et ju ta lihtsalt on selline ja et võiks ikka edasi mudida.Muidu on poiss päikest ja naeru täis, tavaline 3 aastane jonnipunn.
Ämmadel on ka head lohutused, tema arvas, et aju on liiga väike koljuga võrreldes.... Nüüd vajan ka mina ise rahustavaid tegevusi . Kuidas muidu näeb välja laste kompuutris vaatamine või üldse põhjalikum neuroloogiline uurimine, eriti kui on selline elav laps, kes võõraid siiski ei umbselt ei usalda.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aiäh küsimast!
Tere!
Kõige sagedasemaks pea peksmise põhjuseks on nn. harjumus. Paljudel inimestel on mingid konkreetsed võtted enda rahustamiseks. Kui kaua kestab pea peksmine? Kas laps ärkab hommikuti nutuga või pahuralt või on juba hommikuti päikeseline? Kas pea peksmine toimub ka päevase une ajal?
Kui vajate kindlust ja rahu, siis soovitan Teil tulla lapsega neuroloogi vastuvõtule. Kompuutri vajaduse otsustab arst. 3-aastasel lapsel tehakse seda narkoosis.
Kuid ennekõike- lasteneuroloogi konsultatsioon.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt