Kolmekuune ei hoia pead 16.03.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kolmekuune laps ei hoia kätest istuma tõmmates pead. Kõhuliasendis hoiab, aga see näib olevat pingutust nõudev. Esimesel elukuul oli beebit raske kaenla alt hoides tõsta, kuna õlavööde oli nii nõrk, et ta kippus käte vahelt välja libisema. Käsi hakkas u kuu tagasi keskjoonele kokku tooma, vahel püüab pikali olles enda ees olevaid esemeid haarata. Vastu naeratama hakkas laps u neljanädalaselt. Võimlen temaga iga päev (füsioterapeudi antud harjutused). Kas võib olla mõni neuroloogiline probleem, miks laps pead ei hoia?

Lisaks on unega väga kehvad lood: beebi magab keskmiselt vaid 6h ööpäevas. Ükski meetod ei tööta eriti, tihti suigatab 5 minutiks ning virgub jälle. Nutab vähe, aga ilme on tihti ehmunud või ärev.
B12-vitamiini tase on korras, aju UH ka.

Laps sündis 40. rasedusnädalal. Apgar oli 9/10, ehkki nabanöör oli ümber kaela ning ta oli näost lilla (väljutusperiood oli kahetunnine).

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh, aga muretsete liialt. Alati saate laste neuroloogi konsultatsioonile tulla . Teie poolne mõne sümptomi loetlemine pole võrdväärne neuroloogi vastuvõtuga.
Lugupidamisega
Anu Sööt