Pea aeglane kasv 26.02.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Muret valmistab lapse aeglane pea kasv. Laps sündis 4,8 kg, pea ümbermõõt 37 cm, 1. elukuul oli pea 38 cm; 2. elukuul 39 cm; 3. elukuul 40,5; 3,5. elukuul 41,5 ja nüüd 6. elukuul 42,5.
Lapse areng tundub olevat normis, muid kaebuseid ei ole. Seda ütles ka lastearst. Lastearst ütles ka, et lapse pea tundub kehaga proportsioonis olevat.
Ainus asi, mis muret tekitab ongi see, et lapse pea on kuue elukuuga 5,5 cm kasvanud. Kas see, et laps sündis keskmisest suurema kaalu ja peaga annab õigustust sellele, et pea kasvab hiljem veidi aeglasemalt?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Lapse pea kasvu on vajalik kindlasti jälgida. Väga oluline on ka lapse ema ja isa peaümbermõõt.Kui laps areneb igati eakohaselt, siis on oht, et väike pü kasv midagi tõsisemat tähendab, väike. Lapsel tuleks siiski teha röntgen koljust, et hinnata luude paigutust.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt