Lapsel lõgee kasvanud kinni 21.11.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu lapsel on juba löge täiesti kinni kasvanud. Seda sain teada ise alles lapse 2 kuu ülevaatusel. Ja siis vastas ka arst, et oli juba 1 kuuks kinni kasvanud. Ma ei teagi kui suur ja kas tal sündides ikka oli lõge avatud. Sündis 41+6 nädalal ja oli küllaltki suur 4,97kg peaümbermööt 38cm.
Hetkel on tal peaümbermööt kuskil 43cm ja kaal kuskil 9 kilo.
Perearst sellest probleemi üldse ei teinud, et vaatame kuidas pea kasvab ja kas on kõrvalekaldeid arengus.
Ma siiski muretsen, et päris normaalne see ju pole, et nii väikesel on lõge juba kinni kasvanud. Kas seda peaks ikkagi vaatama ka mõni teine arst kui ainult perearst?
Siiani tundub ta mulle arengut tavaline beebi. Väga palju just ei keeruta aga mõned korrad on ikka seda teinud. Pigem ajab ennast väga üles kätega ja püüab vaikselt käpuli asendisse minna või liigub tahtmatult tagurpidi. Laliseb ikka ka ja noh tundub võrreldes kahe eelmise lapsega suht sarnane. Volla laliseb vähem aga ta ikka jutustab.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Soovitan siiski last ka lastearstile või laste neuroloogile näidata.
Lugupidamisega
Anu Sööt