Sünnitegevuse tagajärjel tekkinud muhk beebi peas 21.08.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu 3 nädalat vana beebi sai sünni käigus pähe muhu, mis kadus paari päevaga. Kuid mõned päevad hiljem tekkis talle pähe uus suur muhk, mis ka fotol näha. See oli algul väiksem, kuid praeguseks juba üpriski suur.
Lastearstid on ainult vaadanud seda ning ultraheli/röntgenit pole tehtud. Ja ka diagnoosi pole antud. Öeldi vaid, et sagedasti juhtuv, kaob ise ära ja muretseda pole vaja.

Kas oskate antud info põhjal öelda palun, millega on tegu ( Cephalohematoma?), kas tõesti uuringuid ja sekkumist ei vaja ning muretsema ei pea? Kuidas ma saan kindel olla, et ühtki ohtlikku sisemist verevalumit pole, kui uuringuid ei tehtud?

Ette tänades,
Murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist on kefaalhematoomiga.Soovitan siiski pöörduda neonatoloogi vastuvõtule kuna see on üsna väljendunud. Enamasti laheneb hematoom ajaga. Ultraheli oleks siiski soovitav.
Lugupidamisega
Anu Sööt