Laps ehmatab 04.07.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, laps on 4 kuu vanune, ehmub nii paljude asjade peale. Läbi une hakkab isegi nutma, teeääres kõndides ja laps on süles ning kui auto mööda sõidab, ehmub nii et tõmbab end nii kronksu ja poeb kaissu. Kas moro refleksist tingitud või võib olla midagi tõsisemat?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! See on tõenäoliselt elavnenud Moro refleks. Kuid alati tuleb küsida ka seda, miks ta on nii elav. Soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni.
Lugupidamisega
Anu Sööt