Jalgade ristamine 14.05.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mure asjaolus, et 8 kuune laps on nüüd juba paar kuud imelikult ristanud jalgu (hoiab neid hüppeliigese juurest ristis ja surub jalgu sirgeks) ja samal ajal ka ülejäänud keha on pinges ning laps suleb silmad ja kogu näoilme on eemal olev. Üldiselt teeb ta nii siis, kui on väsinud ja voodis üritan last magama panna või siis kui võtan ta päeval sülle ja laps on veidi pinges (nt just saanud haiget, kõht tühi vms) - siis küll ristab tavaliselt vaid jalgu. Selline keha pingesse ajamine häirib ositi ka rinna andmist, kuna voodis enne magamist tahab alati oma liigutusi teha ja siis samal ajal ta rinda ei võta. Millega tegu võiks olla ja kas peaksin väga muretsema? Muidu on laps rõõmus ja areng olnud normaalne - nüpd juba käputab ja ajab end pidevalt mööbli najal püsti.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Arvan, et tegemist on lapseea onanismiga. Laps on jalgu ristates leidnud oma "mõnunupu" ja kasutab seda enda rahustamiseks.Pange oma käsi tema jalgade vahele ja ärge laste jalgu risti panna. Siis unustab ta selle varsti.
Lugupidamisega
Anu Sööt