14-aastase tüdruku erinevad valud 28.01.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

14-aastasel tüdrukul on juba kuu aega valud rindkeres. Peamiselt on see tuim valu, mis üldjuhul on püsi, aegajalt kaob ära ja aegajalt muutub tugevamaks. Valud on peamiselt rindkere keskel rindadel vahelisel alal ja vasakul pool rinna all. Aegajalt on valu ka paremal pool ning selja ülaosas. Samuti on viimasel ajal sagenenud peavalu, mida tal tavaliselt pole varem olnud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Kindlasti võib tegemist olla psühhogeensete valudega, aga enne tuleb siiski orgaanilised haigused välja lülitada. Psühhogeensete valude korral on vajalik tegelda eeskätt lapse psüühikaga ning sel juhul oleks vaja pöörduda psühhiaatri ja psühholoogi poole.
Lugupidamisega
Anu Sööt