Kukkumine 30.07.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Laps kukkus 72 cm voodilt otse peaga laudpõrandale. Laps nuttis valust tükk aega. Kiirabi käis kohal ja ei näinud midagi muret tekitavat. Paluti jälgida. Sel päeval oli ta väga viril, tahtis rohkem lähedust ning magas tavalisest rohkem. Pea kuklas ja vasakul poolel pead oli kerge hematoom ja turse. See taadus järgmiseks päevaks. Enne kukkumist jutustas ta väga palju. Hakkas ka lalisema ta-ta. Nüüd on möödunud 6 päeva traumast ja ta ei ole endiselt nii jutukas. Korra päevas põristab ja kõik. Enam ei kooga ja lalise. Täpselt nagu hakkaks uuesti õppima suhtlemist. Muidu on ta rõõmus, sööb ilusti ja jäsemed liiguvad endiselt nagu tuuleveski.
Kas peaksin muret tundma või sai laps nii suure šoki ning peaksin talle aega andma jutustamise osas?
Lugupidamisega,

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et peaksite lapsele aega andma. Muretsemiseks ei näe põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt