Lihastoonus 16.05.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, beebi 3 kuune ja kõhuli olles vajus ühele küljele pikali (mitte igakord) ja tekkis magades poole eelistus ja perearst saatis neuroloogi juurede. Seal öeldi et lihastoonus ja igaksjuhuks lasevad ajuuuringu ka teha. Kui beebile mänguasja näidati siis pööras pead sinna suunda kuhu vaja. Pani muretsema et lastakse ajuuuring teha...kas seda tehakse siis teistele beebidele ka kellel lihastoonus? Kuidas seda ajuuuringut nii väikesele tehakse ja milleks see vajalik kui lihastoonust saaks ujumise vms ravida. Lisan veel et rasedus ja sünnitus kulgesid hästi. Ja tüdruk hakkas 3 kuu algul juba ennast kõhuli keerama...kohe kui matile maha panen üritab keerata, aga igakord ei õnnestu ja hakkab nutma. Hirmutabki see ajuuuring. Nädala pärast toimub uuring. Ja tänu poole eelistusele on üks peapool natuke lapikuline. Tänan!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast!
Tõenäoliselt tehakse aju ultraheli uuring, mis toimub suure lõgeme kohalt, ega ole lapsele valulik ega ohtlik. Ultraheli uuringut ei ole vaja sugugi igale beebile teha, kellel lihastoonus kehapoolte vahel natuke erinev. Paanikaks pole põhjust. Tehke see uuring ära kui arst nii otsustas.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt