Pidevad ärkamised öösel (tavaliselt 20 korda) 01.02.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mu 1a5k poeg on pea sünnist saati röökinud öösiti täiest kõrist iga natukese aja tagant. Tavapärane öö on selline, et esimesed 3-4h hakkab u iga 10min tagant röökima. Ja uuesti jääb magama kui käsi peale panna ja kussu-kussu öelda. Tihti on vaja ka süllevõtmist ja laulmist. Vahel ei aita ka see. Röögib ja rabeleb. Ülejäänud öö kisendab mõnevõrra harvem. Ehk siis tavapärane on, et u 15-30 korda öö jooksul ärkab röökides. Vaid üksikud ööd on alla 10 korra röökinud. Ühtegi ööd pole siiani kisata maganud.
Ma ise olen selle tõttu juba pea aasta depressioonis ja suitsiidsete mõtetega. Ka mees on väga närviline ja 2a õde taob mõnel eriti hullul ööl pead vaikselt vastu seina või kiunub, sest ta ei saa magada. Pidev täiest kõrist röökimine käib IGA öö.
Rahusteid me siiani pole julgenud anda. Nüüd on nii suur poiss, et võib seda juba kaaluda.
Lisainfot: Sünnikaal 4490g, 53 cm. Hetkel 11,5-12kg ja u 80cm. Sündis ise, õigeaegselt, suhteliselt kerge sünnitus. Apgar oli 7/9. Lõge oli sündides väga suur, siiani suurelt lahti. UH oli korras. Rinda sai üle 1a. Lutti ei ime, öösel ei söö (joob küll vahel).
Esimesed kuud kosus ja arenes normaalselt. Füüsiline areng on üsna aeglane olnud. 10k istuma, 11k käputama. Ütleb mõned sõnad.
Mida teha ja kelle poole pöörduda? Enam lihtsalt ei jaksa.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Soovitan pöörduda laste neuroloogi poole.
Mina võtan vastu Tartu Medicumis.
Lugupidamisega,
Anu Sööt