alahuule imemine 04.11.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps on alates juunist 2014 imenud alahuult. Ainult ühte poolt. see on ülespundunud ja see on peal valge, sest ta koguaeg imeb seda. Ta isegi ei märka enam seda, et ta seda tegevust teeb. Keelata ei jõua enam. Peale olen üritanud määrida sinepit, pipart. Kõik läheb meelst ja ikka imeb alahuult. Käsimine ka hambaarsti konsultatsioonil, tema ütles, siin pole hammastega tegu, et huul hakkab juba viltu minema. Mina ena ei usu, et see ise üle läheb.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan siiski lapsega ka psühholoogi juures käia, kes sellele tegevusele saab anda objektiivsema hinnangu ja täpsustada situatsioone, millal laps huult imeb. Tõenäoliselt on tegemist harjumusliku ennast rahustava tegevusega.
Lugupidamisega,
Anu Sööt