2,5a tüdruku pissimise mure 09.09.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 2,5a tütar oli juba aasta ilusti harjunud potil käima ja pissimisega polnud mingeid muresid. Nüüd 4 nädatl toimub asi nii. Alguses hakkas sortsutama pissit natuke püksi. Siis tuli väheke alguses püksi aga ülejäänud jooksis ikka potile tegema, lõunauinakul pissib nüüd ka voodisse. Pole seda kunagi siiani teinud. Ja lasteaias öeldakse, et isegi toolil paigal istudes, pissib püksi. Lasteaias käib juba aasta, nüüd siis läks uuesti, suvel oli 1,5 kuud kodus. Ise arvan, et umbes 4 nädalat tagasi, ehmus tüdruk kõva häälega lennuki peal hästi kõvasti, peale mida järgnes pikk maha rahunemine. Kas asi võib olla sellest tugevast ehmumisest või võib olla veel millestki, mida aimata ei oska. Alguses arvasin, et on põiepõletik, kuis analüüsid seda ei näidanud ja perearst rohkem midagi öelda ei osanud. MIda peaksin tegema või kelle poole pöörduma?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
Teie tütar on väga tubli tänapäevaseid standardeid arvestades - pampersid on mugavad ja emad ei püüa lapsi varakult potile õpetada. Ehmatus võib kindlasti olla püksipissimise põhjus. Soovitus: olge rahulik, ärge rääkige märgadest pükstest. Kiitke väga, määrake preemia kui püksid on kuivad. Kui püksid on märjad, ärge kurjustage.
Edu Teile!
Kõik saab korda!
Tervitades
Anu Sööt