Aeglane areng 11.11.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

1a ja 1n vanune poiss on olnud sünnist saadik aeglase arenguga. 4 kuuselt hakkas alles pead hoidma, 5kuuselt käisime ka massaažis, kuna ei keeranud kõhuli. 5. kuu lõpus hakkas keerama. Roomama hakkas 8kuuselt, käputama paar päeva enne 11kuuseks saamist. Täna (1a9p) tõusis esimest korda toe najal püsti. Paar päeva varem tõusis põlvedele. Ahjaa, 10. kuu lõpus hakkas istuma. Perearst probleemi ei näe, samas ei ole perearst meil lastele spetsialiseerunud. Tegelikult tegelebki meiega ainult õde, arsti näeme ainult nii palju, kui kuulab last ja teeb paar "plutiplutit" ja kõik. Seega oleks õigem öelda, et õde probleemi ei näe. Veel, laps ei lalise ega midagi, teeb ainult "mh" ja seda iga kord, kui temaga räägin või teda hõikan. Samas, kui kutsun enda juurde (tule siia), siis tuleb, kui ütlen"pane tuttu", siis paneb pea padjale, teab, mis on lutu, lamp, mämm ja lamp, ise aga ei tee muud kui "mh". Kolmas mure siis selles, et ta ei ole siiani midagi suhu pannud. Beebid ju ikka panevad. Täna märkasin esimest korda, et pani klotsi suhu, aga sedagi väga korraks. Näputoitu ei söö üldse, võtab kätte sekundiks ja viskab maha. Iga päev üritan, aga mitte midagi. Muidu sööb kõike isuga, aga ainult lusikalt. Muidu on ta väga rõõmsameelne ja lõbus tegelane. Silm särab kogu aeg. Väga meeldib mürada kellegagi, aga täiesti võimeline ka omaette mängima. Kas ma peaksin muretsema kõigi nende asjade pärast või on see ok? Poiss sündis 37+6nädalal. 2820g ja 47 cm. Hindega 9/9, täiesti terve lapsena,12 tundi peale sünnitust läksime koju. Sünnitus oli kiire ja kerge.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Muretseda kõigi nende asjade pärast pole vaja, aga soovitan siiski külastada laste neuroloogi. Mingit suurt probleemi ma ei näe, aga ilma last nägemata ei saa siiski väita, et kõik on korras.
Ootan Teid vastuvõtule Tartu Medicumi.
Lugupidamisega,
Anu Sööt