6-kuusel tikid? 05.12.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selles, et laps juba mõnda aega käitub minu arvates aeg-ajalt kummaliselt. Selili olles vaatab ta lakke, ajab keha pulka, kõverdab käed keha külgedele. Aeg-ajalt teeb sinna juurde imelikke häälitsusi ja pööritaks nagu ka silmi. Sellist käte kõverdamist ja jalgade pulka ajamist esineb vahel ka nt söögitoolis. Kõige sellega ei kaasne nuttu, kuid asi tundub imelik. Perearsti arvates on tegemist emotsionaalse lapsega ja on mööduv. Sama kinnitas ka närviarst, kelle visiidil käisime. Olgu veel lisatud, et viibisin lapsega 4 päeva haiglas ( gripi tõttu) ja pärast seda on asi nagu pisut sagenenud. Muidu on tegu igati kenasti arenenud tüdrukutirtsuga. Mis Teie arvate? Kas muretsemiseks on põhjust? Mida saaks asja parandamiseks ette võtta? Tänud juba ette!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Selliste imelike liigutuste püsides peaks siiski närviarsti juurde pöörduma. Saate need liigutused mobiili abil videosse võtta, et arst näeb täpselt, mis toimub. Liigutuste päritolu selgitamiseks oleks vaja EEG teha.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt