"Seisev" pilk 01.12.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen märganud, et 1,8 a aastane poisslapsel aeg-ajalt tekib selline nn kalapilk - vaatab ühte punkti. Kui teda kõnetan, siis mõne hetke pärast muigab ja hakkab naerma. Vahel tundub, et see on mäng. Vahel aga paneb täitsa muretsema. Olen seda märganud väga erinevate tegevuste hulgas - mänguväljakul, kodus. Perearst arvas, et kui kestab mõne sekundi, siis on see ealine iseärasus, samas olen seda tähele pannud juba mitmeid kuid. Vahel on mitu nädalat sellist, kus seda üldse ei esine, samas aga on päevi, kus mitu korda. Muidu on laps väga tubli, kõnet on vahe, aga aru saab väga hästi. Joonistab, vaatab raamtuid, jookseb ja teeb kõike eakohast.

Kas peaks omal käel neuroloogile minema? Kas erakliinikute neoroloogid, saavad kohe ka mingeid uuringuid teha, või tuleb uuringuteks siiski riiklikesse haiglatesse pöörduda?

Lugupidamisega
Mures ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan Teil siiski neuroloogi vastuvõtule pöörduda. Kui olete Tartusse tulemas, siis tulge minu vastuvõtule Medicumi (asub Taskus). Saan last saata kõigile vajalikele uuringutele.
Lugupidamisega,
Anu Sööt