Beebi lühikesed päevauned 02.10.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Suur mure 6,5 kuuse beebi lühikeste päevaunedega. Enne 3 kuud magas pikemaid unesid, aga peale 3 kuud on pikemad päevauned jäänud järjest harvemaks. Praegu on seis, kus beebi magab päeva jooksul 3 korda ainult 30 minutilise une. Ja seda nii seisvas vankris, liikuvas vankris, hämaras, vaikses toas. Mulle tundub, et ta ei puhka nii lühikeste unedega välja.
Ööuned kestavad 11-12 h ja ärkamisi 3-4 korda, peale rinda jääb magama.
Muretsen, kas lühikesed päevased uned ei mõju halvasti lapse närvisüsteemile vms.
Päevarutiin on meil olemas, ei ole ülemääraseid erutavaid elamusi, mis võiks und segada.
Kas lühikesed uned võivad olla tingitud sellest, et beebi ei oska ise magama jääda - praegu jääb magama vankri liikudes, rinnal süües või kussutades. Kas peaks treenima last ise magama jääma?
Füüsilise arengu poolest tundub olevat kõik normis - roomab, käputades liigub juba edasi paar päeva, käputadest tõuseb jalgadele istuma toe najal.
Nõu eest ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lühikesed päevauned selles vanuses on sage nähtus. Selles vanuses ei ole unerütm veel välja kujunenud. Paljud lapsed ei oska ise uinuda, iga väikegi segav faktor põhjustab une katkemise. Võite proovida üle minaa 2 magamiskorrale, tõenäoliselt on need ka pikemad. Kui laps areneb hästi ja võtab kaalus juurde, siis midagi haiguslikku tema suhteliselt lühemas magamises ei ole. Lapse kasvades need probleemid mööduvad.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt