Pea suurus 29.08.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olin äsja uuringutel Tartus. Arst ütles, et mu 4-aastasel tüdrukul peaümbermõõt väike - 48 cm. Tehti aju uneuuring ja aju poolt kõik oli korras. Räägib ta halvasti. Mis peaks olema 4-aastase tüdruku peaümbermõõt? Üldiselt vastust oma probleemile ei leidnud. Aga jäi piinama see pea suurus.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Teie lapse pea ümbermõõt on väike 4-aastase tüdruku kohta, kuid need mõõdud on alati suhtelised. Vaja on teada lapse sünnikaalu, pea ümbermõõtu sünnil, lapse pikkust ja kehakaalu praegu. Ainuüksi pea ümbermõõdul ei ole olulist tähendust. Vaja on vaadata last tervikuna.
Kui asjad jäävad arstiga suheldes ebaselgeks, siis soovitan uuesti pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt