Spasmid imikul 09.07.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu varsti viiekuuseks saav laps on hakanud peale ärkamist käsi laiali viskama, nagu ehmataks. Hetkeks (sekundiks) lähevad käed laiali ja pilk jääb seisma. Oleks nagu Moro refleks, ainult et mitu tükki järjest. "Ehmatused" on mõnekümne sekundilise vahega ja tundub, et last need ei häiri. "Ehmatuste" vaatab laps ringi ja uurib ümbrust. Millega võib olla tegu? Tahaksin last ka neuroloogile näidata, kas te teate soovitada tasulist lasteneuroloogi vastuvõttu Tallinnas, kuhu saaks kiiresti aja? Tänades, Tiiu

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh muret jagamast!
Arvan, et tegemist võib olla infantiilsete spasmidega, mis vajavad lasteneuroloogi konsultatsiooni ja ravi. Täpsem diagnoos vajab siiski eelnevaid uuringuid.
Soovitan pöörduda Tallinna Lastehaiglasse.
Saate helistada neuroloogia osakonda tööpäevadel telefonil 6977191 dr. Urve Õim. Kui tekib probleeme kontakti saamisega,
siis võtke ühendust minuga maili teel.
Lugupidamisega,
Dr. Anu Sööt