Vaktsineerimine 13.09.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Meil on 1 aastane poeg ja mure selline,et peale kolmandat kolmikvaktsiini mida lasime teha hiljem seoses eelnevate külmetushaigustega tekkisid mul kahtlused edasise vaktsineerimise suhtes. Nimelt peale vaktsineerimist laps terve õhtu nuttis mis on tema puhul suht ebatavaline ja kolmandat ööd järjest magab väga kehavasti ja tal on seedevaevused.Palavikku nagu tekkinud pole, peale teist vaktsineerimist tekkisid ka unehäired, peale esimest ei mäleta.Ta on meil vaakumsünnitusega sündinud, sünnist saati suht kehva magaja ja seedevaevustega olnud.Kardan,et äkki ei sobi talle need vaktsineerimised ja kas iga järgnev vaktsineerimine ei või asja hullemaks teha.

Lugupidamisega
Murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Kuna vaktsineerimine on lapse organismile suur koormus, siis mõned päevad võib laps olla rahutum, magada kehvemini. Kuid need on mööduvad sümptomid.
Jagage oma muret perearstiga ning koos leidke lapsele parim lahendus.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt