emotsioonide väljendamine 11.01.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on 1 aasta ja 3 kuune tütar. Oleme mures tema emotsioonide väljendamisega. Täpsemalt viha, valu ja rahulolematuse väljendamine Nimelt hakkab ta lööma kas keelajat või esimest ettejuhtuvat eset või ka ise ennast. Olukorrad on nt keelamise tagajärjel, hammaste tulekul hambavalu tunnetamine, jonn - kui ei saa mida tahab . Teine välejndus on tal hammustamine, seda teeb ka mänguhoos hea tujuga. Selline käitumine on tal olnud juba mõned kuud. Kuidas peaksime meie käituma? Oleme püüdnud teda keelata temaga rääkides, karistades (olen löönud ka talle vastu näppe, et ta teaks kui valus on kui ta lööb, aga ka see ei ole aidnud ja kardan et sellega ei tee mitte asja paremaks.)ja püüdnud viimasel ajal sellest ka mitte välja teha, kuid miski ei aita. Laps on loomult kangekaelne ja hea suhtleja.

Jääme lootma Teie poolsele abile.
Helen

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Laps väljendab niimoodi oma rahulolematust ümbritsevaga. Ta on ära testinud, et sellisel moel saab ta tähelepanu. Löömiseks ja karistamiseks on ta liiga väike. Püüdke jätta tema selline tegevus tähelepanuta, hellitage ja kalliastage teda palju muul ajal.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt