Sundliigutused 27.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mure väikese tüdruku pärast (märtsis saab 5.a). Märkasime juba umbes aasta tagasi, et erutatuna hakkab paremat õlga nagu ettepoole tõmbama. Sai ka laste psühholoogi juures käidud. Nüüd aga lisandus selline imelik silmade pööritamine. Lasteaias oli väike üleelamine ja nagu peale seda tekkis see. Paninme neuroloogile aja kinni. Ehk oskate oma kogemustest öelda kuidas saaksime õigest käituda, et last aidata. Tüdruk on hästi arenenud, elava fantaasiaga ja uudishimulik. Aga alati on ta kartnud tugevaid helisid. Väiksena näiteks tolmuimejat. Kas on tegemist lihtsalt nõrga nävisüsteemiga ja ta kasvab sellest välja? Või peaksime ikka millegi suhtes tähelepanelikud olema?

Ette tänades,

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
tegemist on vastuvõtliku närvisüsteemiga lapsega. Tikid on lapseeas selle sagedased väljendused. Oluline on küllaldane uni, õhtuti teleri mitte vaatamine-ainult lastesaated. Soovitav on arvuti piiratud kasutamine.Tikidele lapse tähelepanu juhtida ei oleks õige.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt