Küsimus 6-kuuse lapse võpatamise kohta 20.12.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Tunnen muret 6-kuu vanuse poisi võpatamiste/väristamise kohta. Paar korda päevas käib lapsest nagu vappekülm/värin läbi. Laps sellest värinast ennast häirida ei lase. Lapsel on olnud probleeme varasemalt alatoonusega, samuti tundub, et laps väsib väga kiirelt, st joriseb juba 1-1,5 h peale ärkamist, nagu oleks juba väsinud.Juba sünnist saati on laps öösiti väga rahutult maganud, on pidevalt olnud probleeme ka kakamisega (pidevalt kõht lahti).

Laps on muidu tubli, juba roomab ja käputab, samuti ajab ennast põlvede peale püsti totades kätega mingile kõrgemale asjale.

Kas peaksin võpatamiste/värisemise pärast muretsema?

Ette tänades,

K.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, kuigi arvan, et tegemist on lapseeale iseloomulike väristamistega, mitte krampidega.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt