pea peale kukkumine, ajutrauma 18.12.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, 1a laps kukkus pea ees mähkimislaualt maha - vannitoa kivipõrandale. lõgemest ettepoole tuli muhk ja peaaegu et otsaees on sinikas ja verevalum. perearst ytles, et kui 7 h jooksul mingeid symptomeid ei ole, on kõik ok. laps natuke syles nuttis ja pärast roomas põrandal uuesti heas tujus ringi, mitte mingeid symptomeid - syda paha, kahvatu, tasakaaluhäired jne jne ei olnud.
tahaks teada et kui on koljuluumurd või mõra, kas siis on raudselt mingigi symptom? või võib ka nii olla, et tal oligi koljuluumurd, aga turset ja midagi ei tulnud ja läks õnneks - kasvab kinni ja me ei teagi midagi.
laud on ca 90 cm kõrgune, poiss ise 73 cm. piisavalt kõrge kukkumine - kas see võib ka hiljem anda mingeid kõrvalnähte? või tekivad need pigem kohe? ja kas ongi nii, et lõge kaitseb neid ja luud pehmed ning enamasti midagi hullu ei juhtugi - nad ju kukuvad nii tihi :(
tänud ette

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Koljuluu murd võib kulgeda ka ilma sümptomiteta. Üheks trauma tagajärjeks võivad hiljem olla peavalud, kuid mitte alati, nii et ette ennustada seda ei saa. Kuna luud on suhteliselt elastsed, siis tõesti raskeid traumasid on vähe.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt