2,5 kuune näitab keelt 30.10.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisime oma 2,5 kuuse tütrega perearsti soovitusel neuroloogi vastuvõtul, kuna käed ja jalad on spastilised - käsi hoiab rusikas, pöialt ei kipu peopesast välja võtma, varbad kronksus, jalgu täistallaga kõvale pinnale ei pane. Muidu areng hea, hoiab pead, tõstab kõhuli olles rindkeret ja hoiab end küünarnukkidel, päkkadest toetatuna lükkab end edasi, naeratab ja "kõneleb" palju. Neuroloog tõdes, et jäsemetes on tõesti toonus, soovitas massaazhi, aga siis ütles, et lapsel on "rohked manipulatsioonid keelega" ja vihjas, et tegemist võib olla tõsise probleemiga. Palusin öelds, millisega, aga ta lihtsalt käskis 6.elukuul tagasi tulla. Tüdruk näitab tõesti sageli keelt, pigem just erutatuna ja enamasti lutsutab ülahuult. Olen väga mures, mõtlen kogu aeg, et mida see arsti vihje võis tähendada. Kas oskate öelda, millest keele näitamine võib olla põhjustatud - ja mida neuroloog võis silmas pidada?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast, kuid ma tõesti ei tea, mida arst sellise väljendusega silmas pidas kui laps on hästi arenenud. Arvan, et Teil pole vaja asjata muretseda-selguse saamiseks pöörduge uuesti sama arsti juurde või mõne teise neuroloogi juurde nn. teise arvamuse saamiseks.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt