Mis haigus on tik-neurotica 24.04.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma 7aastase lapse pärast.Temal on 2aastat tagasi pandud diagnoosiks tik-neurotica.Oleme käinud mitmeid kordi Pärnus lasteneuroloogi juures ja iga kord on raviks kirjutatud välja lexotanili tabletid,mis tekitavad sõltuvust ja võõrutus neist,tähendab meie perele 3päevast košmaari.Kas sellele haigusele on alternatiivset lähenemist ja kas sellest kasvatakse välja või peaks otsima veel mingeid lahendusi?(Haigus väljendub näolihaste tõmblemises ja nö.raskemad ajad on just kevadeti)
Tänuga vastust ootama jäädes Erika.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kui probleem on päevakorras ainult kevadeti, siis küll ravi ei soovitaks. Kasutatakse erinevaid ravimeid, kuid siiski soovitatakse neid ainult väga rasketel juhtudel. Pigem soovitan hoolitseda rahuliku keskkonna eest kodus.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt