unes võpatamine. ringutamine 12.04.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Meie 2 kuune beebi võpatab unes ja ajab käed laiali nagu hakkaks kukkuma. Vahest ei saagi magama jääda, kuna nii kui uni hakkab tulema nii ehmatab? ´Kas selline asi on normaalne. Sellist käte laiali ajamist (nagu tasakaalu kaotusel) esineb ka ärkvel olles vahepeal. Näiteks, kui riided seljast võtta ja lihtsalt selili voodi peale panna või hakata vanni tõstma.
Teine mure on ringutamine. Peale ärkasmist pidasin seda normaalseks aga ringutab (painutab käed üle pea ja ajab pea kuklasse) ka peale söömist ja vahest ca 7-8 korda järjest. Söödan lutipudelist (rpa-ga) ja söötes hoian teda ühel käel poolpikali asendis. Kas selline ringutamine normaalne?
Tänan.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kuni 4-da elukuuni on võpatamine( Moro refleks) täiesti normaalne, samuti see, et laps ringutab.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt