öised nutuhood 24.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

tere, meie pere probleemiks on 1a. 10 k. lapse öised nutu ( hüsteeria) hood, kus laps une pealt, praktiliselt ärkamata, hakkab hüsteeriliselt nutma. Ennast puutuda ei lase, vaid hoog ise vaibub. Neid hoogusid käib vaheaegadega u. 3 kuud. Vimasel ajal on lisandunud ka öised jonnihood, kus laps ei saa mida tahab ( enamasti tekib arusaamatus selles, et ei saa aru, mida laps soovib). Kas on olemas probleemile lahendust, kuna terve pere ei saa magada.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tõenäoliselt on tegemist nn. öiste hirmuhoogudega, mis esinevad lapseeas sageli. Raviks soovitaksin rahustavaid taimeteesid, mida apteegist võib leida. Sellist teed(näiteks piparmünt, kummel) võiks anda juua mitu korda päevas. Kui probleem ei lahene, siis soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule,
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt