Hüperaktiivsus 12.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure 7 a. pojaga. Laps on hüperaktiivne, ükski arst seda veel diagnoosinud ei ole, aga mitmed tunnused on. Seni kui ta lasteaias käis saime hakkama ja probleem nii suur polnud. Sügisest käib ta esimeses klassis ja algasid ka mured. Ta ei suuda tervet tundi rahulikult kuulata, hõikab vahele. Käed, jalad ei püsi paigal, pandi esimesse pinki üksi istuma, et teised saaksid rahulikumalt õppida. Kui käsitöö tunnis miski välja ei tule, läheb närvi, kortsutab ära, sel momendil õpetaja korraldusi ei kuula. Pingelises olukorras ei talitse oma käitumist, muutub kaasõpilaste suhtes agressiivseks. Kodus õhtuti ei suuda ka rahunenda, kohati ei jõua korraldused temani - ta nagu ei kuuleks neid. Uinumisega on probleeme. Elame väikelinnas, lastepsühholoogi otseselt pole, panin aja psühhiaatri juurde, aga aeg on alles kuu lõpus. Kas saaksite anda nõu, kuidas kõige paremini käituda ja kas on äkki käsimüügis mingeid rohtusid, mida võiks õhtul anda, et laps saaks rahunenda ja uinuda. Koolis õpiraskust pole, loeb soravalt ja matemaatikas saab ka hästi hakkama. Kahju kui käitumise pärast jääb laps tõrjutuks.
Teie vastust ootama jäädes
Tiiu

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Soovitan kasutada kummeliteed 3 korda päevas. Kui see ei maitse, siis võib proovida teisi rahustavaid teesid, mis apteegis saadaval. Sobiv on ka piim teelusikatäie meega.
Olulisim on, et Te teda toetaksite. Pahandamine toob ainult kahju. Õpetajaga peaks samuti probleemi arutama.
EduTeile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt