Pissib alla 10.11.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen mures oma 2 aastase tütre pärast. Nimelt hakkas mu tütar käima potil 1aasta ja 8 kuuselt. see oli aeg, kus ta hakkas ise pissile küsima. püksi laskmist praktiliselt enam ei olnud. samuti ei lasknud ta voodisse ka lõunauinaku ajal. ööseks panin mähku. vahel juhtus, et mitu ööd järjest ei lasknud ta sellesse. Kuid nüüd on asi muutunud. päeval ei ole endiselt mingeid probleeme. küsib ilusti potile. Probleem selles, et enam ei lähe ühtegi lõunauinakut mööda kui ta voodisse ei laseks, samuti on hommikul tõustes mähku pissit täis. Püksi laskmist esineb ka siis kui tüdruk millegi pärast endast välja juhtub minema. Tahangi teada, kas mul on põhjust muretsemiseks ja peaks pöörduma arsti poole?

Tervitades,
siiri

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan et muretsemiseks ei ole põhjust. Laps on alles 2-aastane ja põie kontroll ei pea selleks ajaks välja kujunema. Arsti poole soovitan pöörduda kui 5.eluaastaks laps magamise ajal kuiv pole.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt