hüperaktiivsus 29.10.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 12.aastase poja ema.Oleme jõudnud 6-ndasse klassi.4-aastat-algklassides oli ta nelja-viieline.Eelmisest aastast alates hakkasid koolis probleemid-õppimine läks alla ja ka käitumisega tekkis probleeme.Vahetus klassijuhataja ja ka teised õpetajad.Leppisin sellega et tulid kolmed, ikkagi uued õpetajad.Saime klassi läbi,lootsin et ehk suvi parandab lapse meeleolu.Selle veerandi lõpuks on aga probleemid üle pea kasvanud.Mind kutsuti kooli kuna õpetajad ei saa enam poisiga hakkama.Mul oleks nagu kaks last ,üks kes elab kodus ja teine kes koolis käib.Ta solvab õpetajaid ja provotseerib neid.(lubas aknast alla hüpata ja torkis ennast nõelaga).Kodus saame aga normaalselt hakkama.Kooli soovitusel ja ka enda murega käisime psühhiaatri vastuvõtul.Arst arvas et poisis on hüperaktiivsust ja me otsustasime ta jätta koduõppele 1-ks kuuks.Samas on probleem ka õpetajatega.üks võrdleb teda õega kes oli rahulik laps,teine õpetaja aga ütleb lastele et olete lollid ja mis te siia kooli ültse tulite.Poisi enesehinnang on nii madal,räägib et ta on paha jne.Arst kirjutas rohud(Fenibut ja Noritren).Kas need on väga kanged rohud ja mis te arvate koduõppest? Kas oleks koolivahetus parem? Samas soovitas arst ka haiglaravi aga arvasin et see oleks viimane võimalus.Kas kool peaks arvestama ka hüperaktiivsete lastega? Kas kiire sünnitus võib põhjustada lapsel hüperaktiivsust?Kas peaksin pöörduma probleemiga ka neuroloogi poole?Kiri tuli pikk aga tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan küll pöörduda neuroloogi poole. Kui laps on hüperaktiivne, siis juba alates sünnist. See probleem ei teki hiljem. Koduõpe pole lahendus, pigem soovitaksin kooli vahetada.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt