lapse hüsteerihood 27.05.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

1 aasta 10 kuu vanune tütarlaps, kellel esines hüsteeriahoog, mis vallandus sellest, et õuest tulles enne lõunat ei saanud õigel ajal kuiva lutti suhu ja siis muutus täiesti käsitamatuks: ei lasknud riideid vahetada, viskles põrandal, nuttis ja oleks end kuhugi vastu löönud, kui poleks takistanud. Ei kuulanud ühtki lohutavat sõna, panin Entel-tenteli laulud mängima, muusika vist ei jõudnud temani. Ei võtnud ka lutipudelit, mis muidu alati aitab. Selline olukord kestis üle poole tunni, kui õnnestus poolvägisi oma sülle saada ja väsimusest lõpuks rahunes, ohates uinus, lutt ikkagi suus. On esinenud nutuga ärkamisi, viimasel ajal päris tihti. Väga emotsionaalne laps, elav, ka võiks öelda, et rahutu, mitte püsiv. Kuidas käituda, et laps ei ärkakas nutuga ja ei tekiks hüsteeriat?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Püüdke oma lapsega ise võimalikult rahulikult käituda. Tavaliselt muutuvad lapsed rahulikumaks kolmandaks eluaastaks. Kui probleem on väga sage, siis soovitan lasteneuroloogi vastuvõtule pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Sööt