Mure lapse kukkumiste pärast 30.04.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

tervist.
mul tõsine mure oma 11 k poja pärast. kui ta oli 6 kuune siis ta kukkus turvatooliga poe kärust alla, tagajärjeks oli peapõrutus, muhk ja verevalum. Tehti aju ultraheli, see näita, et kõik ok.
Nüüd aga on poja saanud vanemaks ja muutunud kõvasti aktiivsemaks. Õpib parasjagu käima ja neid matse ja kukkumisi tuleb päris tihti ette. Ei jõua kahjuks igat momenti tabada. Ta on kukkunud 2 korda kuklaga vastu põrandata ja 2 korda laubaga(näoga) vastu põrandat. Kõikidel kordadel on ikka päris kõvasti nutnud. Mina läheks iga kord traumapunkti aga mees jälle vastu, et kõik lapsed kukuvad ja pole hullu. oksendanud ega ära minestanud pole kordagi ja muhku pole ka tulnud, kuigi matsud on kõvad olnud. Aga mul on tõsine mure, et mis tagajärjed võivad lapsel selliste kukkumiste puhul olla? Kas tal võivad hakata olema tulevikus peavalud, või koolis õppimisega raskused, või hoopis närvilisus? Olen väga mures ja kardan oma poja pea pärast? Öelge ka palun seda, millisel tingimul on vaja minna traumapunkti ja millal võib ise kodus last jälgida.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Iga kukkumise pärast ei ole tõesti vaja traumapunkti pöörduda. Oluline on kindlasti kukkumise kõrgus ja maapind, millele laps kukub. Kui laps kukub oma jalgadelt või madalalt voodilt, siis võite ise last jälgida.
Peatraumade, siiski tõsiste, üks põhilisi tagajärgi on peavalud.
Arvan siiski, et ei ole vaja muretseda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapse liigne huvi oma peenise vastu.

Tere! Mul on mure oma lapse käitumise pärast. Minu poeg on 5aastane. Ja mure seisneb selles, et ta pöörab liialt tähelepanu oma nokule. Magama minnes(laps magab eraldi oma toas), olen avastanud mitu korda, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Noku vastu huvi tundmine selles vanuses on loomulik. Tegemist on lapseea onanismiga. Laps rahustab ennast selle tegevusega. Soe voodi soodustab tegevust. Lugege talle enne ...

Loe edasi

Põrutused?

tervist!
Tahtsin küsida, kas lapsel saab olla ajuvapustust, ajupõrutust või mingit verevalumit ajus- koljus nii, et seda ei avastata?
1 aastase lapse puhul on päris raske aru saada, kas ta ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
ajutrauma puhul muutub lapse käitumine-unisus, uimasus, tekib kooralik tasakaaluhäire. Tavalisel kukkumisel-kõndimise pealt traumat ei teki. Rasked traumad tekivad kõrgemalt kukkumisel.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: