1a4k lapse jonnihood 30.03.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Oleme juba paar kuud tõeliselt hädas oma lapse jonnihoogudega. Muidu igati tore ja taibukas poiss, aga ühelegi keelule pole ta kunagi allunud- "ei" põhjustab tavaliselt vastupidise reaktsiooni. Ja kui ta ei saa, mida tahab, siis on kohe kisa lahti ning sellega kaasneb ka pea löömine vastu põrandat, kappi vms. Oleme püüdnud neid "ei"-sid küll miinimumini viia ning tähelepanu keelatult mujale suunata, kuid alati pole see võimalik...Ja viimasel ajal kaasnevad need jonnihood järjest tühisemate asjadega. Kuidas sellises olukorras hakkama saada? Kuidas peaks reageerima sellele pea tagumisele? Ignoreerima? Lohutama? Olen proovinud korra ka last teise tuppa "jonnima" saata, kuid see tõi kaasa hüsteerilise nutu.
Ette tänades,
mures ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan Teil oma murega pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt