tikid??? 22.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Avastasin paar aastat tagasi et minu 6a pojal on imelikud tõmblused...st et kas köhatab tihti siis vahetab köhatuse häälega neelatuseks ja veel on muutunud see ninakaudu nagu hingeldamiseks,õla tõmblused.Oleme käinud selle probleemiga arti juures ja seal öeldi et ta on tundlik,ma ei peaks teda keelama seda teha ja kui aus olla ma ei saanudki aru mida arst tahtis mulle selgeks teha...ainuke mis eriti meelde jäi et sellised lapsed tavaliselt õpivad koolis väga hästi.Tean et ta on mul väga tundlik. Püüab lasteaias,trennis koolis anda endast parimat.Teda kiidetakse tema püüdlikusega.Kõik oleks nagu väga hästi aga need liigsed liigutused teevad meele kurvaks.Sattusin lugema teile saadetud kirju ja sain aru et tegemist on vist tikidega millest on lootus välja kasvada aga muretsema pani kiri naiselt keda vaevavad need tikid ka täisealisena.Minu mure muidugi kasvas veelgi suuremaks,kas saaksin oma last kuidagi rohkem aidata et need tikid väheneksid ja kas on oht et need jäävad püsima? Olen oma lapse pärast väga mures...

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan oma murega lasteneuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt