raputatud lapse sündroom 11.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma olen väga mures RLS-i pärast, kuna meie peaaegu 6-kuune laps sai turvahällis üsna kõvatsi raputada. Ta pea käis kaks korda järsu liigutusega ette-taha ja seejärel hakkas ta nutma. Rahustasime lapse maha vast umbes viie minutiga, andsin siis natuke rinda, beebi oli küll natuke virilam lühikest aega, kuid õhtu jätkus tavapärases rütmis. Laps ei olnud liiga uimane, ei keeldunud söögist-joogist ning mängis tavapäraselt. Ka järgmisel päeval ei märganud ma midagi eripärast - laps oli rõõmus ja sõi hoolega. Magas ka tavapäraselt. Mida veel võiks-peaks lapse juures jälgima? Kas tasuks sellegipoolest pöörduda arsti vastuvõtule? Või tasuks lasta lapsele teha aju-uuringut? Ühtlasi huvitaks, kus viimast saab Tartus teha.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan, et Teil pole vaja muretseda kui laps käitub endiselt. Arsti poole pöördumiseks ei näe vajadust.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt