Potil käimine 21.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Kindlasti oskate Te mind selles teemas aidata. Probleemiks on minu väike 1,2 aastane poeg, kes ei taha potil käia. Olen juba kannatusrt kaotamas, nimelt asi alljärgnev. Olen püüdnud teda pottiga arjutada, kuid lootusetule. Panen ta potile kuid tema tuleb pea koheselt sealt ära ja läheb laseb mõne sekundipärast oma äda põrandale. Olen andnud selle eest talle laksu vastu kannusid ja pannud ta uuesti potile kuid see pole tulemusi toonud.Peale laksu saamist ta natuke teeb krimasse ja see on ka kõik.Minumeelest võtab ta potti kui mänguassja.Vahest on mul selline tunne, et ta teeb seda kiuste. Olen nii segaduses ja kurb, sest ei tea kuidas lapsele selgeks teha , et ta peab potil käima. Jään pikkisilmi Teie vastust ootama, lootes , et saate mind aidata.

Ettetänades.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Selles vanuses ei pruugi laps aru saada, mida Te temalt ootate. Kas Te kasutate pabermähkmeid? Kui ja, siis ei tunne ta märjana mingit ebamugavust. Tänase põlvkonna lapsed hakkavadki reeglina hilja potil käima. Soovitus: pange pott mõneks ajaks silma alt ära ja katsetage paari nädala möödudes uuesti. Kui laps juhtub potti tegema, siis paitage ja kallistage teda pärast seda. Potiga harjumine võib võtta pikema aja-see on normaalne asjade kulg.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt