rahutu 07.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine. Tüdruk on 1,4a vana. Sündidest saadik olnud terve ja tugev laps. Hammaste tuleku aegu sättis laps ennast ööseks tissi otsa ja sinna ta ka jäi kuni siiani. Võõrutamine näis lootusetu, sest ta ei oska ise magama jääda. Eks siin ole ka süü mul endal. Aga kuu aega tagasi võtsin end kokku ja panin lapse rinnast võõrduma, sest ta ei söönud ka enam midagi ja kõht läks korrast ära ehk oli kinni. Esimene nädal läks nagu ikka võõrutamisel: nuttis end magama mõni õhtu nii 12 või ühe ajal ja päeval jäi sülle magama või vankris. Tissi ei otsinud ja tundus olukorraga leppivat.Aga siis järgmise nädala lõpul ei jäänud ta õhtuti enam magama isegi mitte 1 või 2 ajal, vaid kell 4, kuna uniseks jäädes muutus hästi rahutuks, tahtis pidevalt midagi, jooksis mööda pimedat korterit ringi, voodist jooksis välja jne. Vahetas lõpuks öö ja päeva ära. Ja nii nädal aega-väsides tekkis selline närvilisus ja rahutus, mis on vist motoorne rahutus. Lamama teda panna oli võimatu ja süles ka ei olnud. Lõpuks hakkasin talle jälle rinda andma ja magama jäädi 3 minutiga, sest laps oli nii väsind. Võõrutamine kukkus läbi :( Miks ta selliseks rahutuks muutus, mida ta tahab, kas nii vanal lapsel on tõesti nii suur imemisvajadus või on see lihtsalt harjumus, mida mõnel lapsel nii raske muuta ?! Tänud ette

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Võõrutamine läheb osadel lastel väga raskesti. Miks, ei teagi alati öelda. Arvan, et peaksite selle raske protsessi uuesti käsile võtma. Laps ju juba 1,4 aastane.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt