öine nutmine 01.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma 1,2 aastase poja öiste unekatkestuste pärast. Probleem tekkis umbes 1,5 nädalat tagasi. Laps hakkab öösel iga tunni tagant nutma. Ise ta silmi lahti ei tee, aga tihub nutta. Kui olen eiranud , siis hakkab lausa röökima. Vahel nutab ka tihedamini, kõige tihedamini oli 20 minuti tagant öö läbi. Magama heidab laps õhtul kell 20.00 ja ärkab hommikul 06.30, kuna on hoidja juures. Päeval magab rahulikult kelle 10- 12.00. ja vahete vahel ka õhtupoole nii 1,5 tundi. Ärkvel olekus on tubli laps ei nuta ega ole haige olnud.
Sellist nuttu on meil esinenud ka varem, suvel olid vahel nii paaripäevased perioodid. siis kõik möödus ja laps magas rahulikult.
Pöördusin perearsti poole, tema ei osanud midagi asjast arvata. Praegu lapsel hambaid ka ei tule.
Ette tänades
Liina

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Liina,
aitäh pöördumast! Unekatkestused sellises vanuses lastel on väga sage nähtus. Lapsel ei ole veel välja kujunenud kindlat une ja ärkveloleku reziimi.
See aeg tuleb lihtsalt üle elada.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt