3,5 tüdruk pissib magamise ajal 13.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tüdruk on tore ja rahulik laps. Ärkvel olekul hakkas korralikult potil käima enne 2 aastaseks saamist. Päevase magamise saab kuidagi ilma pissimata olla kuigi juhtub ka äpardusi. Öösel peab kasutama aga mähet (marli või pampers) mõni üksik öö juhtub vahele kus ei pissi. Ise teab ka et peab öösel potile minema aga ei ärka üles sellise sooviga.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kuni 5-nda eluaastani peetakse voodi märgamist tavapäraseks. Ravi ei määrata. Tegemist on enamikel juhtudel iselahenduva probleemiga. Kannatlikku meelt!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt