lapsel on lihaspinge 07.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Olen mures oma 2,9a poja pärast.Kõik algas juba peale sündimist (laps oli 4,320kg ja ülekantud 10päeva) Ta ei maganud öösiti, käis ka 2a. 10-15 korda öö jooksul üleval,perearstilt abi ei saanud.Kuulsin siis Tartu rahutute laste kliinikust, seal öeldi,et lapsel on lihaspinge ja saime baclofeni retsepti.Olen nüüd seda rohtu andnud 8kuud(õhtuti ühe tableti) magab paremini kui ilma tabletita. Olen mures kaua seda peab andma,perearst ütleb,et nii kaua kui vaja ja see pidavat süütu rohi olema.Mind on ära hirmutanud mõned inimesed kes ütlevad,et kaua sa oma last tabletiga magama paned ja hirmutavad on ka kõrvaltoimed. Mida Teie soovitate lihaspingega ette võta.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan kindlasti laste võimlemist, massaazi ja ujutamist. Tabletid võiks tõesti ära jätta, aga tasapisi ravimi annust langetades.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt