Laps lööb 29.08.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Olen ema,kes on mures kohe kolmeseks saava poja pärast,sest kipub väga kergelt lööma. Peresuhted on meil väga rahumeelsed.Mina olen temaga olnud kogu aeg kodune ja tal on ka 1,2 a.vend.Lööb oma venda,kui ta lähedalt mängimise ajal mööda läheb,talle otsa vaatab,kõvemat häält teeb. Kui mina teda sellepärast keelan,lööb mind.On mind täiest vihast juustest kakkunud ja diivani peal hakkab vihasena jalgadega kogu jõust taguma.Muidu on tore rõõmsameelne laps ja teisi pole kunagi löönud.Paistab,et kui ta endast välja läheb, ei suuda end üldse kontrollida ega pidurdada.Kõige parem on ta siis kohe rahule jätta või asi naljaks pöörata. Vahest viib aga see noorema venna pidev tagumine mind ka nii endast välja,et olen talle laksu andnud,mis mõjub hästi aga tekitab minus nii halva enesetunde oma kontrollimatuse pärast. Kas see on lihtsalt ealine mööduv probleem lootuses lahendusele teise lapse kasvamisega? Laps on sünnist saati olnud üsna rahutu,enne aastat on tehtud MRI,mis oli täiesti korras.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et tegemist on ealise mööduva probleemiga. Lapse karistamine on halva teo korral omal kohal ja see ei peaks tekitama süümepiinu.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt