närvilisus 28.06.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Olen murelik 3,6 a. poja ema. Nimelt on minu poja muutunud suhteliselt närviliseks ja ma ei tea mida temaga ettevõtta ja mis ültse lapsega juhtunud on. 8 kuud tagasi sa ta omale väikevenna, sealt see muutumine alguse sai. Alguses püütsin ma jonnimist panna armukadeduse süüks, et laps püüab omale tähelebanu tõmmata. Kuid asjad on läinud täitsa käest ja arvan , et see ei ole enam tähelebanu tõmbamiseks tehtud. Nüüd kui on vaja minna magama või korraks kellekiga koju jääda muutub laps täiesti pööraseks. Röögib ja ei suuda enam rahuneda.Ta pole kunagi kerepeale saanud, kuid vahest kui tema poole minna siis tõstab käed ülesse ja ütleb, et teda ei lööks. See on kaks murepunkti. Mida ettevõtta ja kas peaks abi otsima.

Ettetänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Laste armukadedus võib tõesti vahel nad täiesti teistmoodi käituma panna. Tal on tekkinud hirm Teie tähelepanust ilma jääda, ta tunneb, et pole enam tähelepanu keskpunkt. Võimaluse korral peaksite aeg-ajalt ainult temaga tegelema, temaga koos kuhugi minema. Väikevend peaks selleks ajaks koju jääma. Kui see ei anna tulemusi, siis võiksite lasteneuroloogi või lastepsühhiaatri poole pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt