Dandy-Walker sündroom 02.06.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Lp Dr Sööt!

Kas saate lähemalt kirjeldada, millised on Dandy-Walker sündroomi tunnused, kuidas toimub selle sündroomiga laste areng, milline on nende intellekt ja tervislik seisund.
Olen 6-aastase tütre Stella ema, meile ei ole otsest diagnoosi öeldud, kuid 2 aastat tagasi tehtud aju-uuringutel tuvastati tütre ajus Dandy-Walker-i kolle - mida see tähendab, kas lapsel on sündroom? Tütre tervisest ja arengust niipalju, et esimesi sõnu hakkas ütlema 2-aastaselt, siiani on kõne areng ja ka ilmselt intellekti areng normaalsest aeglasemalt toimunud, veel on lapsel põie ületoonus ning sellest lähtuvalt uriinipidamatus (öösiti pissib alla ja paar korda juhtub "õnnetusi" ka päeval). Käisime selle probleemiga ka Tallinna Lastehaiglas uuringutel, kuid otsest abi ei saanudki, võtame Driptane tablette 2 korda päevas - see pakub veidi leevendust.
Milline võiks olla minu tütre prognoos tulevikus, kas tema intellektuaalne areng, tervislik seisund ja kõne areng võivad normaalsele tasemele jõuda? (Käime alates 4-eluaastast ka logopeedilises lasteaias).

Lugupidamisega
Krista

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kui ma Teist õigesti aru saan, siis Dandy-Walkeri sündroomi pole Teil diagnoositud. Ma tõesti ei tea, mida tähendab Dandy-Walkeri kolle.
Kui saate mulle öelda konkreetse diagnoosi, siis saan ka vastata, kuigi prognoosi teha ilma last nägemata arst ei saa.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt