püsimatu laps 12.04.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 2 aastane poeg on tohutu "energiapomm", ta on püsimatu ning ei suuda sekunditki paigal seista. Mõni päev võib ta nii ära väsitada, et õhtuks olen närviline ja kuri. Sülle tuleb harva ja seda ka siis kui ta seda ise vajab. Võõrastamine on tema puhul olematu, seda ka imikueas. Sünnitus oli arstide sõnul ülikiire (valudest sünnituseni 4 tundi, esimene laps). Kas see kiire sünnitus võis lapsele kuidagi mõjuda (algul lapse käed tõmblesid, mis hiljem kadus) ja tema praegust püsimatust tingida või on asi lihtsalt lapse loomuses.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast. Käte tõmblemine peale kiiret sünnitust sünnitust viitab närvisüsteemi kahjustusele. Kahjustuse tagajärjed võivad olla väga erinevad. Teie kirjast mõistan, et laps on üliaktiine. Soovitan Teil oma last kindlasti lasteneuroloogiga konsulteerida.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt