küünte närimine 08.04.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr.A Sööt!
Olen pea 12 a. poja ema ja võitlen küünte närimise vastu. Tundub, et rohkem varjane (hea ja halvaga, kibedad lakid, eriti tugeva lõhnaga kreemid jne.) ei oska ma kasutusele võtta. Küsimus oleks selline - kas küünte närimist loetakse ka üheks võimalikuks närvisüsteemi hälbeks, või võib seda liigitada rubriiki "halb harjumus". Varasemad kokkupuuted psühholoogiga olemas, kus küll unehäired ja tiki probleeme tekitas. Olgu veel lisatud, et tegemist on muidu tubli poisiga kes tegeleb palju spordiga ja koolis õppimisega probleeme pole, kuigi psühholoogi arvates on tal mõnevõrra keskendumisraskusi.
Probleem on aga täiesti ärarikutud küüned, mille vastu ei oska ma midagi ette võtta. Kui oskate nõu anda oleme tänulikud. Ette tänades Ruth

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Ruth,
aitäh küsimast! Probleem on tõesti raske! Tõenäoliselt on Teie poja närvisüsteem selline, et "erutub kergesti"-unehäired, tikid. Küüntenärimine kuulub tõenäoliselt rubriiki "pingete maandamine". Kuna poisil on ka keskendumisraskusi, siis soovitan lasteneuroloogi poole pöörduda,kes ka on pädev otsustama tablettravi vajaduse üle.Teie jutust saan aru, et psühholoogi juures juba käite.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt