jalavoltidest 20.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

nimelt 2k lapsega käisime neoroloog juures ja ütlse et parem pool on pinges ja jalg lühem, et ta mul rohkem parema külje peal maganud ka, magas paremini. Et laseksin tal rohkem vasaku küljepeal magada aga viimasel ajal see eriti meil õnnestuda ei taha, alati ta sipleb ennast selja peale ja magab nii, alati peale öist toitmist panen ta külje peale kuid järgmine kord jälle näen et selili keeranud. nüüd kui ise hakkasin asja uurima siis nägin et paremal jalal on üks voldivahe väiksem kui paraleerselt võtta teine jl. kas see tähendabki et jalg lühem, kuidagi rohkem krõnksus hoiab ka. ujumas käisime 2 korda kuid siis avastasin et laspel oli 37,2 ja arvasin et ta haige. arst soovitas ka mõned päevad oodata et mis siis saab kuid see muutusetu. ehmatusega et laps haige tühistasin kõik meie ujumisajad, et kui tervemad siis tagasi, nüüd agalapsele ei meeldi üldse vanniskäik, eelnevalt talle meeldis. masseerin ka jalgu niipalju kui ta laseb kuid alati ei õnnestu ja saan mõned min teha. kui tõsine asi see opn. kas laps jääb lombakaks?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Nagu Teie kirjast aru saan, siis käisite neuroloogi juures, kes soovitas ujumist ja Teil endal teha lapsega võimlemisharjutusi ja asendiravi, aga see ei taha hästi õnnestuda. Nii väikese lapse ujutamiseks on tõesti halb aeg-viiruseid palju. Ravivõimlemist peaks aga tegema spetsialist, vähemalt esialgu, et sellest ka tulu tõuseks. Küsimus: kas ortopeed on Teie last konsulteerinud, kas puusadest on ultraheli tehtud? See oleks kindlasti vajalik. Arvestades Teie poolseid andmeid, ei ole alust arvata, et lapsel oleks tõsine puue(Teie väljend- jääb lombakaks on raskelt üle pakutud). Soovitan aga kindlasti kogenud neuroloogi ja ortopeedi konsultatsiooni.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt