kakskeelse lapse köne hilinenud 30.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu poeg on 1,8 aastat vana ja tal on umbes 10 söna, millest osa ebaselged. "Omakeelset" juttu tuleb palju.
Saab aru könest ja reageerib näit. kui paluda midagi tuua, otsida oma riided jne. tyybilt yldse enam toimija kui rääkija. Kodused keeled on soome ja eesti segi. Kas peaksin mures olema?

Aitäh teile!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast!
Arvan, et peaksite oma lapsega lasteneuroloogi poole pöörduma, kes Teid lapsega kindlasti ka logopeedi juurde suunab. Kõnet on praegu lapsel vähe ning on vajalik leida põhjus ja kontrollida objektiivselt lapse arusaamist kõnest.
Samas on lapsi, kellel kõne areneb hiljem. Pean aga konsulteerimist lasteneuroloogiga vajalikuks.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt