unehäired 16.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei tea, kas meie 1,3 aastase öiseid ärkamisi saab unehäireteks pidada, aga ta ärkab igal ööl 1-2 korda ja jääb raskustega uuesti magama. Nutab, joriseb, üritab magama jääda - paneb ennast pikali ja ajab siis uuesti püsti. Võibolla on küsimus ka selles, et ta saab endiselt rinda, õhtul enne magamajäämist, tavaliselt ärkvel olles, harva jääb tissi otsa magama. Ja ka öösel korra või paar. Kas need asjad võivad seotud olla või on põhjus mujal? Mitte nii et see meid väga segaks, aga lapsest on kahju, aidata ei oska teisti kui rind suhu pista (lutti pole kunagi harjutatud), aga kui kaua veel...

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et unehäiretega lapsel tegemist ei ole. Küll aga on kätte jõudnud aeg lapse rinnast võõrutamiseks. Pean juba ette ütlema, et see ei lähe kergelt. Kuid mida kauem Te rinda annate, seda raskem on võõrutusprotsess. Esimestel päevadel ja ka öödel on laps kindlasti rahutum, kuid lohutuseks võib öelda, et tegemist on mööduva nähtusega.
Edu ja kannatlikkust!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt