Beebi uni pärast haigust 26.02.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie beebil tekkis järsku keset ööd palavik, mis kestis 3 päeva. Päeval oli palavik 38 ja öösiti tõusis lausa 39,5 kraadini (kaenla alt mõõdetuna).
Laps oli ise sel perioodil rõõmus ja mänguline.
Päevased uned pikemad, kui muidu aga kuna tal oli palavik, siis tundus see normaalne.
Sama järsku kui palavik tuli, kadus see ka päeva pealt.
Seejärel tekkisid lapse peale, kaelale ja kehale punased laigud/täpid. Mis paistavad hakkavat kaduma nüüd (2. päeval pärast tekkimist)
Mure aga, et laps magab päeval väga palju 3-4 korda ja 1-2h.
Tahab väga lähedust, ainult süles olla. Ei ole nii mänguhimuline ega jutukas ja pole nõus põrandal olema.
Ööunne läheb 23:00 ja ärkab kell 9:00 sööb öösel 1-2korda
Tegemist 7kuuse poisiga.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere. Lööbega lastehaigusi, viirusinfektsioone on palju. Enamus neist on iseparanevad, vajadusel vaevuste leevendamune. Koostöö oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi